gaudvile2006
gaudvile2006 gaudvile2006
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

What is the cost of 3 kg of grapes £2.50 per kg?

With working out please !!!☺❤

Respuesta :

unicornseatrainbows
unicornseatrainbows unicornseatrainbows
  • 03-11-2016
All you have to do is multiply 2.50 by 3 and you get your answer of 7.50
Answer Link
plgoglpgo
plgoglpgo plgoglpgo
  • 03-11-2016
the answer is 7.50..
Answer Link

Otras preguntas

3-2(x-4) simplify the expression
How old do Representatives need to be? Do they need to be a citizen?
Read the sentence from paragraph two of this section:"And it’s not just Doral, which has become such a hub for Venezuelan immigrants that it’s known as Doralzue
tom saved $84 he spent 24% of it how much did he spend
Molecule ability to diffuse across semipermeable membrane?
Another name of computer program is
if 3 inches on a map covers 225 miles what is the scale of inches to miles​
Someone help pleaseee
Solve the math problem
Please some help! this is URGENT! answer this question only if u know how to answer does anyone read Shakespeare? please give me a summary of the story the road