tyussmith
tyussmith tyussmith
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

What is 24 pack of Mountain Dew for $9.99 or a 12 pack of Mountain Dew for $5.99?

Respuesta :

nunyabizn
nunyabizn nunyabizn
  • 03-03-2021
I think it may be 2 but I’m not too sure about it
Answer Link
miga5066
miga5066 miga5066
  • 03-03-2021

Answer:

I say get the 24 pack for 10 dollars.

Step-by-step explanation:

Yes it may be 4 dollars extra but your getting 12 extra bottles for a little over half the prize!

Answer Link

Otras preguntas

what is the difference between animal and plant tissues
Write the Java code for the calculareDiameter method.
I need assistance urgent
how can we convert plastic garbage energy into electric energy​
How many gallons of a 42% salt solution do we need to mix with 98 gallons of a 20% salt solution so that the resulting mixture is a 28% salt solution ?
Find the slope of the line containing the points (-2, -8) and (6,-4).
Please answer ASAP, I would like to check my answer with someone, thank you Which country eventually won the gold competition in Africa? A. American B. French C
12 a) Find the sum and difference between the place value and face value of 5 in the number 35086941 .​
Please help me to solve this question as soon as possible. Thank you.
Curtis purchased a bicycle on credit. When he received his credit card statement, he noticed several charges he did not make. What should he do?