shagajenna shagajenna
  • 01-12-2016
  • Mathematics
contestada

A pack with 6 cans of juice costs 3.48. What it the unit price?
A.0.49 per can B.0.50 per can C.0.58 per can D.0.60 per can**my answer??**

Respuesta :

lozzymp
lozzymp lozzymp
  • 01-12-2016
3.48/6 = 0.58 per can
Answer Link

Otras preguntas

how can astronomers use rocks from the moon to estimate the age of the solar system ?
solve for x:    x to the negative 3rd power is equal to 27 over 64
What does "to see the elephant mean"?
From where did the first novel originate?
What are Some of the Most Common Energy Sources?
At Jones College, there are a total of 100 students. If 30 of the students have cars on campus, and 50 have bicycles, and 20 have both cars and bicycles, then h
What is 4p-13p-p=-150 More 2 step equations. I don't get this one at all
A rectangular prism has a volume of 105 m3. This prism is enlarged using a scale factor of 4. What is the volume of the enlarged prism?Please Explain...
a map has a scale of 2 in : 25 mi. The map shows a highway is 31 inches long. how long is the actual highway?
What are similarities between:The Han and Shang Dynasties?The Han and Xia Dynasties?Please help as it's due tomorrow and I don't have long to do it!