Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

If I pay 89 cents for cream cheese and I brought 8 ounces, how much did I spend on one ounce?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-12-2016
i rounded to 11 cents

Answer Link
LvovKirill
LvovKirill LvovKirill
  • 02-12-2016
89 \ 8 = 11.125
..........................
Answer Link

Otras preguntas

on Monday the school cafeteria made a collection of $99.55 from paid lunch. The next day 40 students ate at the cafeteria. if the collection of lunch money on M
Lance lived in Portugal and Brazil for a total of 14 months to learn Portuguese. He learned an average of 130 words per month when he lived in Portugal, and an
I need help on this...
Robbin earned $80 over the weekend and Beth made $70. Which statement shows who made more money over the weekend?
Shelia mows 1/6 acre in 1/4 hour. How many acres does she mow in per hour?
What is the surface area of the stand ​
How much heat is released when 50.0 g of ethanol cools from 90 °C to 79 °C?
Help please ..........​
A culture that promotes individualism is most likely to encourage a. nonconformity.b. ingroup bias.c. groupthink.d. superordinate goals.
If a chemical was placed in the water that caused all of the mosquito larvae to die, what would be one possible change in the food chain?A). The number of Algae