aulasoriana aulasoriana
  • 03-12-2016
  • Mathematics
contestada

Students spend an average of $5.50 to buy materials for science olympiad if they each build three mouse trap cars what was the unit cost per car

Respuesta :

naveednaqvi
naveednaqvi naveednaqvi
  • 03-12-2016
$5.50/3 cars = about $1.83
Answer Link

Otras preguntas

what is the negative of -1/3 and why??
Because the majority of the evening cable TV programs available dealt with violence and sex, the parents decided that the programs were for the children to watc
Add the following fractions.3/8 + 5/12 =
what other areas did the french explorers find
If y=2 when x=3. What is the value of y when x=9?
Patrick ate 3/5 of a small pizza on Friday night. For lunch on Saturday , he ate 1/2 of the leftover pizza. How much pizza did he eat for lunch on Saturday?
Ratio equal to the ratio given 12:7
Ratio equal to the ratio given 12:7
how do I solve (3+i)(3-i)
What are preventable injuries and unpreventable injuries