Lubella
Lubella Lubella
  • 04-07-2021
  • Mathematics
contestada

Ms. Ambrose paid $10 for 1.25 pounds of almonds. How much did the almonds cost per pound???

Ms Ambrose paid 10 for 125 pounds of almonds How much did the almonds cost per pound class=

Respuesta :

rxy390 rxy390
  • 04-07-2021
I think it’s 8 dollars because 10/1.25 is 8
Answer Link

Otras preguntas

After Raina's front teeth were pulled, she got a O A B C OD card. bracelet. retainer. balloon.
Given the tree diagram, what is the probability of getting a sandwich without beef? a) 0.85 b) 0.50 c) 0.25 d) 0.67
In regions where the sun's rays hit at an angle, solar energy is----and climate is----
What is one way the Industrial Revolution changed how people worked? A. People worked longer hours to afford more expensive goods. OB. In general, women were no
La mayor parte de la población hispana de los estados unidos es de origen mexicano.
A contractor uses a blueprint to build a house. the class is similar to _______________.
A patient wants to take a ginseng dietary supplement. the nurse instructs the patient to look for which potential adverse effect?
What happened during the ice storm? summarize this short story by briefly describing the main points in complete sentences.
Should teens work? defend your position. be sure to incorporate nichols and goods' arguments in your answer.
Ipsec is implemented through two separate protocols. what are these protocols called?