munakhatiwada88
munakhatiwada88 munakhatiwada88
  • 04-07-2021
  • Mathematics
contestada

b) The cost of 1 kg of sweets is Rs 750. Find the cost of 1 kg sweet. 2​

Respuesta :

pikaflora
pikaflora pikaflora
  • 04-07-2021
Rs.15000 hope this helped!!!!!!!!
Answer Link

Otras preguntas

Which document is most efficiently created in spreadsheet software? a balance sheet a recipe a resume a short story
During the day, Sam spent $4.85 on lunch. He also bought 2 books for $7.95 each. At the end of the day, he had $8.20 left. How much money did he start with?
Consider the elements bromine and chlorine; which element has a larger ionic radius? -chlorine -bromine
What is one of the first things effected by alcohol
I need a 8 sentence paragraph on topic drunk driving can be stopped
Both “The Story of an Hour” and “The Lottery” are set in a particular time and place. In a different setting, the events of the plot might have been very differ
When deciding if a behavior is abnormal psychologists will?
Explain how seismic waves are generated by an earthquake
There are 24 kids in Hillary’s fourth grade class. 3/4 of the class is male. How many girls are there in Hillary’s class?
A passenger using a walker may use the accessible entrance to board and or exit your vehicle