justasking88 justasking88
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

Sarah bought 3 pounds of grapes for $2.25. Dan bought 4 pounds of grapes for $3.00. Answers- y=3/4x. y=2x. y=3x. y=1/3x

Respuesta :

oakleyhaskell
oakleyhaskell oakleyhaskell
  • 01-09-2021
The answer is y=3/4x
Answer Link

Otras preguntas

It has been claimed that going into space is important for scientific development. Is that true? What scientific breakthroughs have come about through the space
78 million in scientific notation
Evaluate h-2g for h = 3 and g = 27
the half-life of bismuth-210 is 5 days. if 25 grams of bismuth-210 are present initially, how much will remain after 10 days?
At a high school football game Janie buys 6 hot dogs and 4 soft drinks for 13. Amy buys 3 hot dogs and 4 soft drinks for 8.50. What is the price of a hot dog
An individual who has reached full physical growth and maturity is ready for a child.
What strengths did the North and South have at the start of the war?
Which of the following is a claim about ancient Rome that a historian could build an argument around?
What is indicated by two species having similar amino acids in the hemoglobin protein?
Berlin korea and cuba how did the us contain communism dbq answer key