frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 44+ )
Otras preguntas
Adele has 3 64-ounce cartons of orange juice and 3 48-ounce cans of apple juice. How much juice does she have altogether?
write a number sentence to compare 7.17 and 7.170
Which sequence shows the correct order of living things in a food chain? A. leaves > deer > wolf B. salmon > insects > black bear C. hamster > p
What is one effect of the irony in this passage
WILL MARK BRAINLIEST!!!Which action would be prevented by the underlined portion of the First Amendment? A) Newspapers cannot criticize the President. B) Citiz
hello can you please help me posted picture of question
Retirement income for older women is about ______ percent of that for men.
Your job pays 6$ per hour write a variable expression for your pay in dollars for working h hours what is your Pay if you work 32 hours
which cost does physician expense coverage usually meet
Which of the following segments is a radius of K? A) RT B) MT C) KM D) MR