prashanthdmello3 prashanthdmello3
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 3/4 kg onions is ₹ 21. One kg onions will cost .......


STEP BY STEP EXPLANATION NEEDED


PLS ANSWER I WILL MARK AS BRAINLIST

+10POINTS

Respuesta :

sabinatmg
sabinatmg sabinatmg
  • 02-09-2021

Answer:

t

The cost of 34 kg onions=RS21

then,

the cost of 1kg onions=?

Now,

34kg=RS21

1kg=21÷34

1kg=0.61

hope it helps you!!

stay safe healthy and happy!!

Answer Link

Otras preguntas

At the end of the story, Hunter remains skeptical about living in New York City because he A does not think he could find a college in the city he would be inte
Where did the notion of unalienable rights, listed in the Declaration of Independence, come from? A)Thomas Paine B)John Locke
a car travelling at an average speed of 100 km/h covers a certain distance in 3 hours. at what average speed must the car travels to cover the same distance in
You have $60 and your sister has 120 you are saving $14 per week and your sister is saving $10 per week how long will it be before you and your sister have the
Can somebody write me a literary analysis essay about the novel Cry, The Beloved Country by Alan Paton, please? CHECK COMMENTS!! Doc share please!
What is the volume of a cylinder if ,height = 21 cmradius = 24 cmand the formula is [tex]\pi \: {r}^{2} h[/tex]​
Me gusta escuchar música. Voy al ________. concierto playa plaza película
Can u guys help me with this? ​
Discuss two ways ​in which gender stereotypes could negatively affect an individuals self-esteem in the workplace
Help me please please