rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

Which object has the least momentum? object a: m = 1 kg, v = 100 m/s object b: m = 10 kg, v = 12 m/s object c: m = 0.5 kg, v = 1000 m/s object d: m = 100 kg, v
Calculate the area of the shaded sector. 11.73 11.2 11.4 11.83
ɪ ʀᴇᴀʟʟʏ ᴅᴏɴ'ᴛ ɢᴇᴛ ᴛʜɪs ᴘʀᴏʙʟᴇᴍ
Factor completely 9x^21+9x-4
Jack has a credit card balance of $8000.His monthly interest rate is 4%. He never any monthly payments. Write an exponential function to model the situation .
A laundry basket contains 18 blue socks and 24 black socks. What is the probability of randomly picking 2 black socks, without replacement, from the basket?
Please help me on this question ( 15 points!)
What type of glacier forms in a montainous area?
How many circuits does a fish have in their system??
Before the Constitution could go into effect, __________ of __________ states were required to approve it. A. 5 . . . 7 B. 9 . . . 13 C. 13 . . . 13 D. 45 . . .