Plxgd Plxgd
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

if the total cost C for p pounds of pepperoni if each pound cost 4.86

Respuesta :

agator824catdog47
agator824catdog47 agator824catdog47
  • 03-01-2017
costs $.59c(p) = .59p. C(p) has unit $/lbs, p=lbs
Answer Link

Otras preguntas

what group was successful in achieving its goals at the congress of vienna , nationalists conservatists liberals or anarchists?
I forgot what are homophones.Does anyone know what's a homophone.
What are preventable injuries and unpreventable injuries
how does  a star form?
three snack bars contain 1/5,0.22,and 19% of their calories from fat. which snack bar contains the least amount of calories from fat ?
Who did Odysseus leave behind when he left Troy for Ithaca, and how was it destructive?
I am two numbers, the sum of my numbers is 100, the difference between my two numbers is 30,
Alison wants to find out how much time people spend reading books. She is going to use a questionnaire. Design a suitable question for Alison to use in her ques
which number is 100 less than 61 tens?
How did allies hide from Germans D-day invasion plan?