beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 litters of paint for $60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

BrianneThomas BrianneThomas
  • 03-01-2017
2 1/2 liters of paint cost $60 so than 1 liter cost $24
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-01-2017
I hope this helps you
Ver imagen Аноним
Answer Link

Otras preguntas

what is the solution to the equation 1/3 (9x-6)= 2x+3
Calculate the time required for a 6000.-newton net force to stop a 1200.-kilogram car initially traveling at 10. meters per second. [Show all work, including th
A taxicab starts at (1, -2) on the grid. It goes 3 blocks west and 4 blocks north to pick up a passenger. Then it goes 8 blocks east and 1 block south and drops
A line has a slope of 3 and contains the point (−1, −8). Which equations represent the line? Choose all answers that are correct. A. −3x + y = −5 B. 3x + y =
A taxicab starts at (1, -2) on the grid. It goes 3 blocks west and 4 blocks north to pick up a passenger. Then it goes 8 blocks east and 1 block south and drops
I need the function of all of these cell organelles: Nucleus Smooth endoplasmic reticulum Rough er Golgi apparatus Ribosome Mitochondria Chloroplast Lysos
Which element has an atom in the ground state with a total of three valence electrons? (1) aluminum (3) phosphorus (2) lithium (4) scandium
Write 95.6% as a decimal
During the Neolithic revolution productuion of a food surplus
Which expression could be used to change 8 kilometers per hour to meters per minute