marsliu27
marsliu27
03-11-2021
Mathematics
contestada
a 1 pound package of cheese for $7.49
Respuesta :
420aidennelson2005
420aidennelson2005
03-11-2021
Answer:
That's about 47 cents per ounce of cheese
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 83+ )
Otras preguntas
Could someone check my work? Thank you! REWRITE the following sentences in the negative, also changing them to the passé composé. Watch for agreement of past pa
How did World War II change the world by 1945? LEQ
Could someone check my work? Thank you! Now pretend you are Paul’s sister from the paragraph above. REWRITE the following sentences in the passé compose as if s
Verify the identity. sin() tan() = cos() use a reciprocal identity to rewrite the expression in terms of sine and cosine, and then simplify. sin
What will be the ph of a buffer solution with an acid (pka6. 1) that is exactly half as concentrated as its conjugate base?
How do the continental coastlines support the Theory of Continental Drift (Pangaea Theory)? Explain how fossil distribution supports the Theory of Continental d
Explain whether you think the effectiveness of the big five trait you selected depends on the situation. to justify your response, provide a real or imagined ex
The united states and kenya are exploring the possibility of a trade deal. ________ refers to a situation in which a government does not attempt to restrict wha
The elevation in heart rate is indirectly proportional to the demand for oxygen. a. true b. false
How many neutrons are needed to initiate the fission reaction? u92235 ?10n⟶te52137 zr4097 210n