catvalentine007 catvalentine007
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

The cost of 4 cartons of fresh cream is $7.96. What is the cost of 14 such cartons?
$15.99
$21.96
$24.56
$27.86

Respuesta :

fencingparry4
fencingparry4 fencingparry4
  • 04-01-2017
7.96/4=1.99
1.99*14= 27.86 Monies
Answer Link
RosePetals1 RosePetals1
  • 04-01-2017
The answer is $27.86. Hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

Question for Math! I have a 200-point math test coming up, and I don't get the concept of this question, but if somebody is willing to help me out on this quest
adeshinaquadrioluseg Don't look at this users questions they are literally all wrong Trash
Which represents the inverse of the function f(x) 4x? O h(x) = x + 4 O h(x) = x - 4 O h(x) Sx O h(x) = ~x
-15p+32p please awnser its rsm hw
If x +2 is a factor of p(x) =x²-kx +7, thrn find the value of k.Also,find the other factor of the polynomial ?​
PLEASE HELP!! Whats the lifestyle or entertainment in The Odyssey? (I need it for a newspaper project so please answer w a good explanation)
Which of the following best describes renewable energy? A. Natural mineral source of energy B. Sources that can be mined or drilled, and will last for a finite
Complete the sentence with a word that means the same as "rare"
Which of the following best describes renewable energy? A. Natural mineral source of energy B. Sources that can be mined or drilled, and will last for a finite
(1) When we call someone “pig” or “swine,” we do not mean it as a compliment. (2) But pigs do not deserve to be used as a symbol for an insult. (3) They are pro