jazzy1l jazzy1l
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

grapes were priced at 3 pounds for$5.28 what was the priced per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-01-2017
the answer would have to be 1.76
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2017
It was priced at 1.76 per pound. What I did was divided 5.28 by 3 and got 1.76. :) Hope I helped!
Answer Link

Otras preguntas

What is the effect of the author’s word choice in the passage?
How did the Honest Leadership and Open Government Act affect lobbying in the United States? A. It strengthened lobbying regulations at the local and state le
Which section of the country took the firmest stand for abolition? a. northB) southC) westD) territories
How long does it take for an overdose to kill you?
What is a 10 letter word meaning evenness of mind or temper?
If a year only had 364 days then we could use the same calendar every year. But actually most years have 365 days, and a leap year has 366 days. For the relevan
WHATS THE AREA?? PLEASE HELP!
The statement “Prime numbers are not divisible by 2” has a counterexample true or false
You believe you will need to have saved $480,000 by the time you retire in 40 years in order to live comfortably. if the interest rate is 6% per year, how much
Which item must be applied over a bandage on a food handlers finger?