pattie101yaassss pattie101yaassss
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

Greg bought 4 notebooks for $6.40. Which equation can be used to determine the price, p, in dollars, of 1 notebook?

Respuesta :

arie01
arie01 arie01
  • 05-01-2017
the answer is 6.40 / 4 = $1.60
Answer Link

Otras preguntas

what is the least common multiple of 36 and 200
What is the five part definition for an object to be considered a mineral
Which of the following statements is true? A. 15 + 0 = 0 B. 15 – 0 = 0 C. 0 ÷ 15 = 0 D. 15 ÷ 0 = 0
1. An agreement to count slaves as three-fifths of a person was related to A. the creation of an upper and a lower house in Congress. B. the number
is 0.02468 greater than 0.024
how to divide 25.0 divided by 29.4
Emily has clearly stated to her boyfriend that she doesn't want to have sex, and she has offered alternatives for sharing time together. Nevertheless, her boyfr
order from greatest to least 37/10 3 2/5 3 1/4
How to measure Population Density?
What is 4r^-3 times 2r^2