iilovenlechoppaa iilovenlechoppaa
  • 02-12-2021
  • Mathematics
contestada

A half gallon of milk costs $1.89. Based on this price, about how much would 12 gallons of milk cost?

Respuesta :

gzerbel
gzerbel gzerbel
  • 02-12-2021

Answer:

45.36

Step-by-step explanation:

pleas mark brainlest

Answer Link
arianatompert arianatompert
  • 02-12-2021

Answer:

$22.68

Step-by-step explanation:

$1.89 times 12

Answer Link

Otras preguntas

1. Why do active citizens attend civic meetings, like town halls or PTA meetings?
1 Mise en pratique Au passé Complete each sentence by writing the correct forms of the appropriate verb in parentheses. Use the passé composé. 1. Hier soir, tu
Complete each sentence with the correct form of the verb avoir or the missing subject. 1. Blank as quel âge? 2. Blank avez quel âge?
What are the coordinates of G, H, and I after a rotation about (0,0) by 90 degrees clockwise? Thank you.
Which statement best describes position of the earth in the Solae system
Choose the progressive form of the verb [in brackets). 1 [to feel) good today. Choose 1 answer: will feel B feel am feeling
Star meaning plz :) I need help
Known for violence and cruelty they inflicted on their opponents. Assyrians Babylonians Hebrews Hittites Persians Phoenician Sumerian
A substance in which other substances dissolve is called a solute. true or false
a car that passes through a 20 meter speed trap in 5 seconds. How far will it go in 100 seconds?