jaaliyah26 jaaliyah26
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

buying 12 pencils for $3.00


buying 12 pencils for 300 class=

Respuesta :

tdunn24
tdunn24 tdunn24
  • 03-12-2021

Answer: 4

Step-by-step explanation:

Answer Link
RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 03-12-2021

If Your trying to find the price of one pencil..

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Pencil divided the cost

12/3 = 4

Answer Link

Otras preguntas

Hay _____ miembros en el club de fotografía como en el club de bolos. Question 1 options: tan menos tantos más Question 2 (5 points) El club de español ti
What is the value of the expression?
Decomposers break down dead plant and animal materials. What happens next?
Multiple Choice | Apex | Pre-Cal what is the maximum number of possible solutions for the system shown below? 3x^2+y^2=64 x^2+y=10 A. 1 B. 2 C. 3 D. 4
I need the answer to the bottom one not the top.
What causes electric current in a wire
Use complete sentences to describe the domain of the cosine function
I need help ASAP.Chart goes to number 1.1. Carlos flipped a coin 15 times and recorded his results in the table below:What is the experimental probability of Ca
Qué es una falla valenciana? (Which are from the history and culture of spain?) 1. a food 2. famous place 3. a handmade life-size doll or puppet 4. el arte d
Samuel Johnson did not publish _____. The Vicar of Wakefield A Dictionary of the English Language The Lives of the English Poets Rasselas