trinitycatwarrior2
trinitycatwarrior2 trinitycatwarrior2
  • 04-02-2022
  • Mathematics
contestada

I need help ASAP please help me!

I need help ASAP please help me class=

Respuesta :

larutansoe
larutansoe larutansoe
  • 04-02-2022

Answer: $5.70

Step-by-step explanation: because we know that 2 boxes equal $1.90 and you want to get 6 so you multiply 3 and 1.90 which gives you 5.70 but you can also add it three times.

Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-02-2022

Hewo There! my name is Neko and I'll be glad to help you!

Answer:

5.70

Step-by-step explanation:

Given,

Price of 2 boxes is $1.90

Thus price of 6 boxes

[tex]\frac{1.90}{2} ~x~6=5.70[/tex]

Therefore, the answer is $5.70

Have an Amazing Friday!

-Neko-

Answer Link

Otras preguntas

what factors contribute to global winds?
the bakers at healthy bakery can make 210 bagel in 10 hours. how many bagels can they bake in 20 hours?what was that rate per hour
is 2/9 closest to 0 1/2 or 1
a submarine at the water's surface dropped down 100 ft after thirty minutes at that depth it dove an additional 500 ft what was its depth after the second dive
Which two properties are used to define matter? A.has mass and conducts heat B.has buoyancy and volume C.has mass and takes up space D.conducts energy
the RATIO of floor seats to balcony seats in a theaters is 20:1. does this theater have more floor seats or more balcony seats? how do you know? SHOW WORK! PLEA
what is 43.586 rounded to the nearest tenth wit a number line
what must happen before chemical reaction can begin
How does NADP+ Become NADPH?
Compare and contrast a chemical reaction and a nuclear reaction.