marlenegaylah2 marlenegaylah2
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

1. If I can buy 3 pounds of grapes for $7.00, how much will 12 pounds cost?

Respuesta :

promsovantithmolika0 promsovantithmolika0
  • 04-03-2022
7*4= $28 (hope this help!)
Answer Link
krisdylarson3 krisdylarson3
  • 04-03-2022
So 3 times 4 is 12 so 7 times 4 is 28 so the answer should be $28.00 but
Answer Link

Otras preguntas

Which compound contains both covalent and ionic bonds?.
The proper order of the cycle of addiction is __________. A. Drug use, withdrawal, addiction, dependence, and then tolerance B. Drug use, addiction, withdrawal,
which was the response of the British government after the event described above?
What is a danger of taking a varible rate loan ?​
Compare and contrast Sierra's style with that of her friend Bennie. How does Bennie Dress (p. 10). I
Ellen and George work for the same company. Ellen, a mother of three young children, really appreciates the on-site child care opportunities, while George, take
4. A bag of cat food has 16 1/2 cups of food. Cupcake (the cat) eats 1 1/2 cups a day. How many days will the bag of cat food last? *
A growing community considers building a new hospital closer to residential neighborhoods. This will get residents to emergency care faster and save lives when
Find value of x in the 30° - 60° - 90° triangle. Give your answer as a simplified radical.
PLEASE HELP 100 POINTS whats 2+2