mckennat227
mckennat227 mckennat227
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Write the equation. John is buying flowers for his sweetie. The roses cost $1.25 each and the vase to put them in costs $15.​

Respuesta :

cb0009
cb0009 cb0009
  • 04-03-2022

Answer:

y=1.25x+15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

7. Why is transpiration important for plants? 8. Draw a labelled diagram of the external structure of a leaf. 9. Name the male part of a flower. Draw its labell
To fed 3 dogs Taylor uses 9 pounds of food daily about how much food does 1 dog eat in 7 days
can anyone help me with this please.i have the current and pf for branch 1 and 2 but cant figure out the total current, pf and angle. thanks
What is the difference between a pathological liar and a compulsive liar?
Which of the following statements is most true about structuring.
why dose bob not let humans touch him one and only Ivan
Can you help me with this please
really need help with this problem
rise of dictators: Timeline of Hitler's rise. Hitler comes to power. ​
Math on the Spot For Problems 2-3, use conversion factors. 2. Convert 40 yards to feet. 3. Convert 20 quarts to gallons.