gibsonaliciaj gibsonaliciaj
  • 01-04-2022
  • Mathematics
contestada

12 ounces for
$
8.09

dollars per ounce

ounces per dollar.

Respuesta :

navorhies
navorhies navorhies
  • 01-04-2022
1.5$ per ounce :)))))
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following describes therelationship between the barnacle and the whale?A. both organisms benefitB. one organism benefits; the other is harmedC. one
An astronaut standing on the Mars drops a brick. If the brick falls 12m vertically in 3.1s,what is its acceleration?
Question 3 of 8What is the length of CD?B15- Xс хр5E201Answer here
1/2(x+6) = 2x and 5-2x =7x-h
Male and females high school students reported how many hours they worked each week in summer jobs . The data represented in the following box plots
What ratio results from a dihybrid crossthat used two true breeding parents?Such as the crossRrYy x RrYyA. 9:3:3:1C. 4:4:4:4B. 12:4D. 8:4:4
During --____________, chromosome are copy once and the nucleus divides once
what is 19,593 in expanded form?
What's everyone's favorite Teenage mutant ninja turtle character?
whats the rate of change in the equation 0.860(17) + 3.302.