27vivmoo 27vivmoo
  • 03-05-2022
  • Mathematics
contestada

if a six pack of soda cost 2.46 how much is one can

Respuesta :

Truffalz
Truffalz Truffalz
  • 03-05-2022

Answer:

one can would be about $0.41

Step-by-step explanation:

Take $2.46 and divide it by 6 because that is the number of cans in the pack, the answer is $0.41 per can.

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ASAP!!! CORRECT ANSWER ONLY PLEASE!!! The items labeled 6 are examples of what part of a graph? A. Data points B. Tick marks C. Independent variable
which of these was an action of farmer alliances? A.) involving farmers in political actions B.) blocking government reform effortsC.) fighting against income t
What is the definition of the 3rd batter in a baseball lineup called?
How to convert meters to inches ?
what advanced ways if living had veen deleoped by the aztecs in mexico and the incas in peru?
Compare and contrast the English model of colonization to that of the French and Spanish
More magazine is a publication designed to appeal to women aged 40 and over. demand for such magazines is an example of how changing __________ characteristics
Explain why cyanobacteria were important to the development of life on earth.
its due tomorrow need help!!
Universally, ________ and ________ increase the likelihood of homelessness among the mentally ill. a. financial status; educational level b. poor social support