josueb3 josueb3
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

he graph shows the cost of tomatoes.

If you buy 1.51.5 pounds of tomatoes, how much will it cost?

Respuesta :

tiaandmaliaspets tiaandmaliaspets
  • 12-06-2017
well i cant really answer that with the info given
Answer Link
arriyanibigot arriyanibigot
  • 19-05-2019

Answer:$3.00

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

50 grams of ice cubes at -15°C are used to chill a water at 30°C with mass mH20 = 200 g. Assume that the water is kept in a foam container so that heat loss can
provide the atomic mass an ion contains 16 protons,17 neutrons and 18 electrons​
23: List the different types of radiation according to wavelength? Please put them in the order of longest wavelength to shortest wavelength. Hint (Longer wavel
A bicycle travels 6.10 km due east in 0.210 h, then 11.30 km at 15.0° east of north in 0.560 h, and finally another 6.10 km due east in 0.210 h to reach its des
True or False : The veiling of women originated in the Islamic culture.
Calvin paid $3.00 for 10 juice boxes. What is the unit rate in cost per box?
How did John Locke have an influence of the American revolution
how did the colonist try to reason the king prior to declaring their independence?
Solve 2x+4> 16. NEED ANSWER ASAP
5. Transform plate boundaries form when A. plates converge. B. two plates slide past each other. C. one plate subducts under another. D. plates diverge E. three