tessievalenta tessievalenta
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

If you bought 4 candies for a
total of $3.28, how much did it
cost you for 3 candies?

Respuesta :

jane8713
jane8713 jane8713
  • 01-06-2022

Answer:

2.46

Step-by-step explanation:

3.28/4=0.82(for one candy)

0.82×3=2.46(for 3 candies)

Answer Link

Otras preguntas

Why did native Americans build mounds.
With respect to the developmental sequence, when learning throwing what are the stages a student passes through?
What ecosystems would you expect to have high species richness and low species richness? explain your reasoning
What is one times one times four times twelve divided by three divided by two times nine minus twelve divided by twelve times one hundred twenty-three million,
Which phase of skin regeneration includes migrating epithelial cells beneath the scab, reduced phagocytic activity, and the dissolving of the clot?
How is the pope similar to and different from other bishops?
PLEASE ANSWER How do authors use point of view to create suspense?
At the first four stops, the number of students that board Mr. Tuttle’s school bus is 4, 6, 12 and 2 students, respectively, and no students exit the bus. After
What features or variables of the plant leaves might affect the net rate of photosynthesis? how and why?
What is the scale factor use to create this dilation?