ka4ssR5oxandancher ka4ssR5oxandancher
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

If ten pounds of apples coast $4.90 what would be the price per pound

Respuesta :

xphenomx
xphenomx xphenomx
  • 03-02-2017
4.9 divided by 10 equals $.49 per pound
Answer Link

Otras preguntas

what happens at the harvard national math conference? a beautiful mind
13 < 4n – 14.4? need help pls step by step
What geometric constructions can have a perpendicular bisector?
What year did Texas become the republic of Texas?
What do the accounts tell you about Roosevelt's personality? Use details from EACH text to support your answer.
How much potassium nitrate could be dissolved into 2L of water
Which led to the formation of oceans after water on Earth’s surface evaporated?
BRAINIEST FOR CORRECT ANSWER!! :))) ——————- Determine the possible side lengths of the third side of a triangle with known side lengths of 5 and 8. A) 5 < c
ureter 3. What is the name of the largest organ that excretes heat and perspiration?
Part 2 Fill in the blanks 1. A mí no gusta esta película. 2. A ella no gusta esta canción. 3. A ti gusta la comida italiana. 4. A nosotros gustan sus amigos. 5.