soriahgouard3 soriahgouard3
  • 04-08-2022
  • Mathematics
contestada

a 3 gallon jug of water cost $11.04. what’s the price per cup?

Respuesta :

musaddiqkhan
musaddiqkhan musaddiqkhan
  • 04-08-2022
Answer: one gallon jug of water cost’s $3.68
Answer Link

Otras preguntas

In a river, which of the following would most likely be carried by suspension? rocks minerals pebbles sand
what does Candide do to the Jesuit Baron of thunder-ten-tronckh? A.he counsels him. B.he prays with him C.he stabs him D.he replaces him
when she drives to work,Louise travels 10 minutes in about 15 minutes.kareem travels 23 miles in about 30 minutes.who has a faster average speed?
In "The Bracelet," what does the neglected garden represent? a. Ruri's pride in herself b. Ruri's own sense of abandonment c. Ruri's hope for the future d. Rur
Have you ever disagreed with a family member about something important? Have you ever seen your neighbors or members of your community argue over an issue? What
Which attribute do employers state is the best one for an office professional to have?
Estimate how many times larger 4 x 1015 is than 19 x 1012.
The three main literary genres are
im finished with mowing, so you do it for a change. what is mowing?
What would the Roman Empire be like if Julius Caesar had not been murdered?