safialouisa safialouisa
  • 03-09-2022
  • Mathematics
contestada

Raphi buys 1 rubber and 1 pen for £1.25.
Dylan buys 4 rubbers and 3 pens for £4.75.
Work out the cost of one rubber and one pen.
rubber: £
pen: £
Submit Answer

Respuesta :

Mibo
Mibo Mibo
  • 03-09-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

Cost of one rubber = $1

Cost of one pen = 0.25

Answer Link

Otras preguntas

Read the text and choose the option with the correct words to complete the sentence.Hola desde La Habana, Cuba. Yo soy Camilo y ella es mi hermana Alondra. Yo t
I will mark Brainliest!!
Is this correct I NEED HELP fill in the blanks to build a new sentence that helps explain the underlined text
Spanish questions to the story I posted
Factor the expression.
add me ChillyHotBean​
What is the probability of randomly picking a green tile from a bag containing all green tiles? *
N - 76.4 = 84.3 Help pls
C Write differences onPopulation distribution and population composition​
A pair of Descartes jeans costs $120. If the tax is 13%, how much does the pair of jeans cost including tax?