Bearclaws72
Bearclaws72 Bearclaws72
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

The cost of 4 pretzels is $6.72. What is the cost of each pretzel?

Respuesta :

anaguzman
anaguzman anaguzman
  • 03-03-2017
each pretzel costs $1.68
Answer Link
SyntaxError
SyntaxError SyntaxError
  • 03-03-2017
You will divide 6.72 by 4

[tex]\frac{6.72}{4} = 1.68 [/tex]

the cost of each pretzel is $1.68

Not bad!
Answer Link

Otras preguntas

events of ww2 that led to UDHR
which statement describes every number that is a solution to the inequality 6t > 48? A) It has a value greater than 8 B) It has a value less than 8 C) It has
Express 9.062 as a mixed number in the simplest form.
two thirds of what number equals 436
how is aluminium foil able to reduce heat loss through the walls of a house
what is the formula for a cylinder and a circle?
4/3v^2x -5/6vx^3 what is this answer for algebra
write an equation in point-slope from for the line that has a slope of 6and contains the point (-8, -7)
events of ww2 that led to UDHR
por que os vulcões e os terremotos são mais freqüentes em certas regiões do planeta