LBread
LBread LBread
  • 04-03-2017
  • Mathematics
contestada

At the market 5 light bulbs cost 9.85. How much do 7 light bulbs cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2017
The unit rate is $1.97 per lightbulb. Multiply $1.97 by 7 to get 13.79
Answer Link
keisurin
keisurin keisurin
  • 04-03-2017
cost = (9.85/5) * 7
=13.79
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP I GIVE THANKS
Did feudalism create a stable form of government?
Round 46.895 to the nearest tenth
I want to work with LDAP. what is LDAP?
what might be learned from an incorrect hypothesis
What is the difference between "Herr" and "Herrn"?
Jimmy pays $2.93 for each gallon of gas. Which table best represents the relationship between g, the number of gallons purchased, and m, the amount he pays for
Where did middle names come from
PLEASE HELP I GIVE THANKS
How to change 3 7/8 into an improper fraction