fazerain101321
fazerain101321 fazerain101321
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

Find the price per bottle of water if 12 bottles of water cost $4.49.

Respuesta :

cheyneandries cheyneandries
  • 04-04-2017
About three dollars .......
Answer Link
lola20001
lola20001 lola20001
  • 04-04-2017
well we divide 4.49/12= almost 37 cents per bottle
Answer Link

Otras preguntas

(not really a math problem) I have a 125 gallon tank, 5ft long and 6ft in circumfrence 3 inches of fuel in the tank how much gallons is that ` - `
Stellar nucleosynthesis a. produces elements with an atomic number greater than 26 (iron). b. is a process that happens during the death of stars. c. is the pro
describe and explain the characteristics of a stevenson screen ​
(d) (i) How can the water molecules from the iceberg end up as water in the lake?
Which sentence option correctly uses a semicolon A.P.E.X
What is true of mechanoreceptors? A) They sense light B) They sense heat/cold C) They respond to pressure, movement, and tension. D) They monitor pain E) Other
PLEASE ANSWER ASAP Activity: Interview an athletic coach at your school. Ask how the coach motivates and encourages the team. Summarize your interview in writin
After being rearranged and simplified, which equation cannot be solved using the quadratic formula?
Evidencia de aprendizaje Se desea obtener 80 kilogramos de café molido mezclando café arábico de S/18 el kilogramo y café torrado de S/10 el kilogramo. Si se qu
1-a. How much will net operating income increase (decrease) per month if the monthly advertising budget increases by $8,400, the monthly sales volume increases