barbie312
barbie312 barbie312
  • 03-05-2017
  • Mathematics
contestada

Manuel bought 17 pounds of flour for $7. How many dollars did he spend per pound?

Manuel bought 17 pounds of flour for 7 How many dollars did he spend per pound class=

Respuesta :

jakeclauss17 jakeclauss17
  • 03-05-2017
.41 dollars a pound
.25 dollars an hour
Answer Link

Otras preguntas

Four regions in texas from lowest to highest elevation
Roberto says that the opposite of a certain integer is -5. cindy concludes that the opposite of an integer is always negative explain cindy error
Which one is greater 8.03 or 8.3
Which one is greater 8.03 or 8.3
What was one major effect of industrialization on American society?
how much is half of 2.25
what happens if you can't remove a splinter
what is the number 8.293 round on the hundredths
which of the following marked the achievement of a long-held suffragist goal in the early 1900s ?
in the number 5.923 which number is in the thousandths place