craner145
craner145 craner145
  • 05-05-2017
  • Mathematics
contestada

bananas cost $0.89 each at the Fruit Stand Isabel has $11.75 how many bananas can she buy

Respuesta :

DariusX
DariusX DariusX
  • 05-05-2017
11.75 / 0.89 = 13.2022472

she can buy 13 bananas
Answer Link

Otras preguntas

How much is 45 hr 15min x £8.60?
6. What has happened with health care costs over the past few decades?
What number is between 7 and 8
The average daily high temperature in Madrid peaks at 92°F in the summer and drops as low as 33°F in the winter. The temperature can be modeled by T (d) = 29.5
f(x) = f(x-1)•2 What type of sequence is this
When you combine chocolate powder and milk, the result is best describe as A) a mixture. B) an element. C) a compound. D) a substance.
Which term means a cryptographic protocol used to manage network devices securely when they are used with a network that is not secure, such as when remotely ac
Explain the economic and agricultural reasons for the establishment of slavery in the Caribbean. Why were many Africans enslaved in the Caribbean? Why did Spani
What is the main conflict in Beowulf? -Plato
one factor that furthered industrialization in the u.s between 1865 and 1900 was the