warriorssoul12
warriorssoul12 warriorssoul12
  • 02-06-2017
  • Mathematics
contestada

If apples cost $0.75 each and oranges cost $0.50 each, what combinations of the fruits can be bought for under $10?

Step-by-step please?

Respuesta :

paulancka
paulancka paulancka
  • 02-06-2017
-----------------------------
Ver imagen paulancka
Answer Link

Otras preguntas

Maria has 144 marbles. Emanuel has 4 times the number of marbles Maria has. How many marbles does Emanuel have? ​
describe the settlement and the different types of land use​
a community center is trying to raise $1680 to purchase exercise equipment. the center is hoping to receive equal contributions from members of the community. w
What structure of the earth that cover the mantle and is the hard outer shell, the surface on which we are living.​
Which of the following is NOT a primary source? A. Live footage of the 9/11 attacks on the twin towers B. A recording of speech from Martin Luther King Jr. C. A
what is the density of 2liters of salt water that has the mass of 2.08kg​
What is the best way to correct the following confusing pronoun antecedent? Andrew told the chef he will begin cooking soon. A. Andrew said Andrew will begin co
Please help me on this please
474 - (-798) = What is the answer
Which of the follow descriptions apply to the fate of Fort Loudoun? (Select all that apply.)