Daniel3666733727 Daniel3666733727
  • 05-07-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate per bottle if a pack of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

Arkconic
Arkconic Arkconic
  • 05-07-2017
Ok 9.60*24 equals what?
Answer Link
Kenny1272
Kenny1272 Kenny1272
  • 29-09-2020

Answer:

The answer is 0.40 cents I got you arkconic

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Please HELP!!- Harrison St, Thomas St, and Denny Way are parallel. On Broad St, the distance between Mercer St and Denny Way is 0.7 miles. The distance between
what word contains the ketters N and Y and a?
State the number of possible positive and negative real zeros of the function f(x)=9x^6-3x^5+33x^4-11x^3+18x^2-6x
The hypotenuse of a right angled triangle has its ends at the points (1, 3) and (-4, 1). Find the equation of the legs (perpendicular sides) of the triangle.
What time period first introduced Christmas wreaths?
Tả cảnh không khí ngày tết
Prove that (n+5)2-(n+3)2 is a multiple of 4 for all positive integer values of n
The bottom of liz's favorite teacup has a radius of 4 centimeters. what is the circumference of the bottom of the teacup?
Multiply: -5 x (-3) x 7a. 90b. -105c. 105d. -90
complete the sentence÷ a) the three organs of the government are.................,................ and................. b) an....................day administrat