ayeonadavis ayeonadavis
  • 04-03-2024
  • Mathematics
contestada

A 7-gallon jug of water costs $22.40. What is the price per pint?

Respuesta :

eriqhart22
eriqhart22 eriqhart22
  • 04-03-2024

Answer: 39 cents per pint

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is 25% of 500.00
what is 25% of 500.00
what is 25% of 500.00
what is 25% of 500.00
what is 25% of 500.00
what is 25% of 500.00
what is 25% of 500.00
what is 25% of 500.00
what is 25% of 500.00
what is 25% of 500.00