jacksonhadiya jacksonhadiya
  • 03-09-2017
  • Mathematics
contestada

A ten-pound bag of rice costs $3.98. You can buy smaller bags in the following amounts .
1-pound bag - 49 cents

Respuesta :

Xbailca Xbailca
  • 03-09-2017
what do you need help with?
Answer Link

Otras preguntas

What is the term that refers to laws passed in the colonies to control slaves? * O Slave Criteria O Slave Laws O Slave Regulations O Slave Codes
Approximate 5.824 to the nearest whole​
please help me it is due in a hour
Which of these was a political goal for farmers
Use the drop-down menu to identify what each label shows А river, watershed or tributary. B river, watershed or tributary.
Enzymes can . . . (check all that apply) Add molecules build molecules rearrange molecules Break molecules Stabilize a reaction
Please help due today!
Find the measure of the angle complementary to the given angle. mZy = 15°
Alan is making a model building out of sticks. The scale of his building is 1 inch: 400 ft. If the actual length of the building is 1320 ft., what is the length
Read the description and choose the option with the correct answer. Marina is a world traveler who is very interested in Miguel de Cervantes. What could she wri