makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

What is the answer to 7.19 x 16 in a step by step solution?
Dissolved substances have to pass through a _________________ to get into and out of a cell. Diffusion is ONE process that allows this to happen. Examples of s
Which describes the temperature for successful sperm production? slightly higher than body temperature slightly lower than body temperature same as body tempera
Describe the slope of the line. (last is undefined in the rectangle box)
Cost of Apples 1 pound of apple is $1.88 if this is a proportional relationship, write an equation relating the weight of the apples (a) to cost (c). If it is
(-11,2), (-9,2), (-7,3), (-5,3), (-3,3) is this a function?
How many terms are there in this polynomial
How can an audience become involved in a theatrical performance? Give me some ideas
Please answer this im doing this big test idk a single thing :(
who do you think will win TRUMP,BIDEN,MARK