notsogoodatmathgal32
notsogoodatmathgal32 notsogoodatmathgal32
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

Rick bought 5 yogurt bars at the snack shop. Each yogurt bar cost $1.75 . Complete the table please!

Rick bought 5 yogurt bars at the snack shop Each yogurt bar cost 175 Complete the table please class=

Respuesta :

klupi
klupi klupi
  • 02-11-2017
2= $1.75
3= $5.25
4= $7.00
5= $8.75
Answer Link
baddieondeck
baddieondeck baddieondeck
  • 02-11-2017
#2. $3.50
#3. $5.25
#4. $7.00
#5. $8.75
Answer Link

Otras preguntas

This is a method of examining similarities and differences between two or more objects in a piece of work.
Ishaan is 3 times as old as Christopher and is also 14 years older then Christopher. How old is ishaan?
How did the early slaves and creoles negotiate or "make the system work for them," as the narrator says, in the 1600s? How did religion, the courts, the needs f
A professor of cognitive psychology is interested in the percent accuracy on this memory encoding task among college students. She measures the percent accuracy
Write a rule for the linear function with the following description: the graph contains the points (3,-2) and (3,0),
Use Lagrange multipliers to find the dimensions of a rectangular box with largest volume if the total surface area is given as 400 cm2. (Enter the dimensions (i
This module has described many methods that modern entrepreneurs use to take smart steps that generate data, promote learning, and reduce uncertainty. Informati
Tectonic activity (170 – 40 million years ago) that resulted in much of the rugged landscape of the western North America. Describe the process that most likely
2. The Chisholm Trail was named after_____?
3 0 4 of 10 Look at the figure. If m ZJKM = 48, find m2. Done M Note: This figure is not drawn to scale.