niyahbands
niyahbands niyahbands
  • 02-12-2017
  • Mathematics
contestada

ashley bought 6 pounds of flour for $3. how many pounds of flour did she get per dollar?

Respuesta :

alexanderbartl
alexanderbartl alexanderbartl
  • 02-12-2017
She would get 2 pounds. My bad sorry.
Answer Link
aj2k26aw aj2k26aw
  • 02-12-2017
she got 2 pounds per dollar
Answer Link

Otras preguntas

In 1914, the official U.S. position concerning the war in Europe was _____________________.
Two similar cylinders have a scale factor of 1.6/3. Find the ratio of their volumes.
Which of the following goods needed a royal stamp? A.Tea Chests B.Glass C.Sugar D.Colonial Money
Who wrote The Divine Comedy? A. Petrarch B. Cicero C. Giotto D. Dante
Which answer best expresses some of the issues related to economics that are listed in the Declaration of Independence? Cutting off trade and imposing taxes on
why do the Himalayan mountains grow
Solve each quadratic equation. Show your work. 14. (2x – 1)(x + 7) = 0
Which of the following goods needed a royal stamp? A.Tea Chests B.Glass C.Sugar D.Colonial Money
What most fundamentally aided the spread of Enlightenment ideas from Europe to America? the high literacy rate in American colonies the availability of newspape
Cultural diffusion was most advanced by necessary improvements in medical technology post-World War II occupation and education reform nation rebuilding and mul