YbnNahmir
YbnNahmir YbnNahmir
  • 03-12-2017
  • Mathematics
contestada

carrie is buying bulk candy for a high school fundraiser she buys 1000 candy bars for 350$ what is the unit cost pwe candy bar

Respuesta :

peppermartinezp0enpg peppermartinezp0enpg
  • 03-12-2017
$350×1000=350000$ That's how much he spent.
Answer Link
susuA susuA
  • 03-12-2017
The correct answer is .35$ because 350/1000
I hope that helped
Answer Link

Otras preguntas

The most infamous symbol of the Cold War, the Berlin Wall, was located in what country? England France Germany Italy
The government of India has a parliamentary system that is very similar to that of the United Kingdom. The leader of Parliament's majority party is also the exe
What causes tectonic plates to move
How are consumers classified?
how much is 2/3 of 9 marbles?
Which is true of ultraviolet rays? They help your body produce vitamin D.They are visible to the naked eye.They provide the energy that makes your morning toast
Starting time: 6:57 pm Elapsed time: 47 minutes
What causes the uneven distribution of sunlight over the globe? A. the earth's distance from the sun B. the rate of the earth's rotation C. the earth's axial ti
Which quadrilaterals appear to have no right angles
Which of the houses functions is the most important