liabrison liabrison
  • 03-01-2018
  • Mathematics
contestada

Find the total dollar cost of 4y/3 eggs if they cost d dollars per person

Respuesta :

nikkib2
nikkib2 nikkib2
  • 09-01-2018
This question looks a little crazy. I'm not sure we've got all the information we need to solve it. Is the question correct?
Answer Link

Otras preguntas

7 thousands diThe 8 in 3,827 represents 800. The 8 in 498 represents 8.vided by what number is equal to 7 hundreds?
You and a group of 7 friends go out for pizza. One large pizza and 2 large drinks cost ​$19.97. One large pizza and 4 large drinks cost ​$27.95. Write a linear
Nome Group Cause and Effect Match Match each cause on the left with an effect on the right. Cause Effect 1. Baby Lisa began to cry. a. She played in the sand. 2
I WILL GIVE BRAINLIEST!!!!!Why did Hamilton believe the united states needed a national bank?​
For questions 7 - 12, solve the problem, expressing your answer using the correct number of significant figures.
Riddles 1 People make me, save me, change me, raise me. What am I? 2 What breaks yet never falls, and what falls yet never breaks? 3 What goes through cities an
what is the slope of the line through 0,4 and 3,-2
What is the product of 3.8 and .69?​
Write a conclusion about what you have learned (at least three complete sentences)?
who was william gladstone?