mariahproctor6
mariahproctor6 mariahproctor6
  • 01-12-2015
  • Mathematics
contestada

$299 for 4 tires this is unit rate i don't get this please help me

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2015
Well first I think you need to divided 
Answer Link
TortureMan
TortureMan TortureMan
  • 01-12-2015
Unit rate is when there is the price for one object, which means that each tire costs $74.75 for when the price is $299 or $75 if the price would round up to $300
Answer Link

Otras preguntas

How does water shape the Earth? Choose all that apply?
A_____ type of analogy shows the relationship between a thing and its elements.
Can someone please help?
This is the second time I'm doing this but what is 1+1 i don't know simple math casue why not
How to start Microsoft acess​
solve each system by substitution 2x+y=20 6x-5y=12
find the value of x of exterior angle
Compare and contrast the environments in which the Inca and Aztec lived. Which of the following choices is correct?
Label the four layers of Earth's geosphere. Then write the word solid next to the two layers that are completely rigid.​
Which passage from the text best supports your answer to Question 5? Answer choices for the above question A. “Maybe I should try and figure out just how I stan