HaileyNicole56 HaileyNicole56
  • 02-12-2015
  • Mathematics
contestada

If a school bought 1,000 erasers as part of an order for supplies. The total cost of the erasers was $30. What was the cost for 1 eraser?

Respuesta :

DoublexD DoublexD
  • 02-12-2015
The cost of 1000 erasers was 30$, then one eraser would be 30/1000=0.03$
Answer Link

Otras preguntas

HELP PLZ!!! LOTS OF POINTS Convert each angle measure into degrees 7.51(convert this into degrees with explanation please :D)
how many lines of symmetry does a triangle have
if you push very hard on an object but it does not move, have you done work
name one specific instance where science was or is being used to make decisions
Which is the best description of the traditional form of a tanka?
Solve the equation 8x-12=5+15
Does your body have more immovable or movable joints? ? Why
In 1948, the United States responded to the Soviet blockade of West Berlin by ? tearing down the wall between East and West Berlin , supporting United Nations p
Kevin ran 5 miles in the race. How many yards did Kevin run? (1 mile = 1,760 yards) A. 10,560 yards B. 8,800 yards C. 1,755 yards D. 352 yards
Read this sentence. Around the winter holidays, store owners keep longer hours, because they know holiday shoppers bring in extra money. How should this sentenc