hamaadsha
hamaadsha hamaadsha
  • 04-02-2018
  • Mathematics
contestada

Ethan pays 52.80 for some more f the boxes work out the number of boxes he buys 1 box 2.40 2 4.80 and 5 12 10 24

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 08-02-2018
The pricing of the boxes seems to be consistently 2.40 per box. Ethan's cost is
.. 52.80 = 2.40 * (# of boxes)
.. 52.80/2.40 = (# of boxes)
.. 22 = # of boxes

Ethan has bought 22 boxes for 52.80.
Answer Link

Otras preguntas

when you multiply a function by -1, what is the effect on its graph?
list four types of temperature scales
Given the following functions f(x) and g(x), solve (f + g)(2) and select the correct answer below: (1 point) f(x) = 2x + 18 g(x) = x − 24Answer choices:−270648
What are the implications for the reader in the line, "For every atom belonging to me as good belongs to you"?
Suppose you took a trip to the moon. Write a paragraph describing how and why your weight would change. Would your mass change too?
What the problem in the book wish by Barbara O’Connor
Which could be considered biochemical evidence of an evolutionary relationship? a) absence of vestigial structures b) presence of embryonic gill slits c) simi
The united states and the soviet union became important members in:
help me plzzzzzz........
What is found in a "cloud' around the core of the atom?