Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 94+ )
Otras preguntas
simplify this expressionn-10+9n-3
how many pairs of whole numbers have a sum of 40?
how are elements and compounds alike
One-third of a number, decreased by six equals eight. What is the number?
how many number of strands are in DNA?
One of the biggest pull factors that lured people to move West was cheap land. true or false
Sugar that occurs in DNA but not in RNA (A) Deoxyribose (B) Ribose (C) Uracil (D) Cytosine (E) Thymine
69/11 in a mixed number
what is 2,852.1 rounded to the nearest tenths
what are the general characteristics of substances chemists use to seperate mixtures into individual substances?