holdyngarrettozce8t holdyngarrettozce8t
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

A 1 1/2-pound piece of turkey costs $7.98. A 6-ounce package of the same sliced turkey costs $2.49. What is the difference in price per 3-ounce serving?

Respuesta :

laylaadak2005
laylaadak2005 laylaadak2005
  • 08-03-2018
I got $14.72. Hopefully this helped. Btw, I'm sorry that this question was answered so many days after it was asked. 
Answer Link

Otras preguntas

A triangle has one side that measures 12, another side that measures x, and a third side that measures 4 less than x. The perimeter is 26. Which equation would
why did germany have the highest death count during world war 1
Determine which type of figurative language is used in each sentence. The wind whispered through the valley. The moon is a white balloon rising through the sky.
bacteria provides a valuable clue to the origin of life on earth. which of these is the most likely process by which bacteria was formed?A) appearance of new pl
When providing in objective summary of a text riders should
Factor the polynomial. 40w11 + 16w6 w6(40w5 + 16) 8w5(5w6 + 2w) 8(5w11 + 2w6) 8w6(5w5 + 2)
According to Wiesel, how can indifference be "tempting"? A. Looking away from suffering can be too easy. B. Being unmoved by suffering is understandable.
A train moves a constant velocity of 50km/h how far will it move in 0.5h
An apartment rents for $800 a month the monthly rent is expected to increase $15 each year what will the rent at the end of the 9 years
Which is an example of an exit her mic process?