mlynch78 mlynch78
  • 02-03-2018
  • Mathematics
contestada

what is the unit price of a 29 ounce can that costs $1.13?

Respuesta :

bryanluis2004 bryanluis2004
  • 02-03-2018
the unit price is $0.03
Answer Link
AbbyJazlynn
AbbyJazlynn AbbyJazlynn
  • 02-03-2018
The unit price is $0.03
Answer Link

Otras preguntas

Which part of the cells primary function is to support cell shape and anchor organelles to fixed locations
Factor the algebraic expression. 27a+24
how does water in a hot spring get hot?
The volume of this rectangular prism is 112 cubic centimeters. What is the value of y?
What exactly is the Federal government of the United States?.
Which of the following is not a linear function?
50 POINTS PLS DONT JUST WAIST POINTS PLEASE HELP MEEE ANSWEEERRRRR A. 20 cm B. 25 cm C. 22 cm D. 18 cm
Math help please and thank you!
In the space provided, rewrite the following sentence and insert necessary commas. Next, indicate briefly the reason for each comma. For example, write series,
Consider an experiment in which the letters "A" "L" and "P" are written on 3 separate slips of paper and placed in a box. Three slips are then drawn randomly on