aashay2329p52u8c aashay2329p52u8c
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintballs.All together the balls cost 35.99 . About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2018
35.99÷15.6=2.30705128205
rounded to $2.30 per pound

Answer Link

Otras preguntas

A shrub in Pam's back yard is about 1 3/8 feet tall. A small tree in her back yard is 7 times as tall as the shrub. About how tall is the tree?
Need help due tomorrow!!!!
Tell me the difference between free verse and blank verse poetry
The atomic weight of aluminum is 26.98 amu, and the atomic weight of nickel is 58.69 amu. All aluminum atoms have a mass of 26.98 amu, but not a single atom of
Which title is most appropriate for the information listed? • New inventions made it faster to produce goods by machine than by human labor. • Many people mov
the opposite sides of a parallelogram are always sometimes or never congruent
Read the following scenario: A school board in a small community makes a decision to cut the school district’s theater program. Many parents and students be
Need the answer for number 7 ASAP!!!!
Can some on e tell me what a a haiku is thank you
The radius of the circle whose equation is (x - 3)² + (y + 1)² = 16 is